O pisowni „nie” z „więcej” i „mniej”
- Alina Naruszewicz-Duchlińska

- 1 dzień temu
- 1 minut(y) czytania
Zaktualizowano: 18 godzin temu
Dzień dobry,
wraz z wprowadzeniem zmian w polskiej ortografii pojawiły się rozbieżne interpretacje dotyczące pisowni partykuły "nie" z wyrazami "więcej" oraz "mniej", w związku z tym mam pytanie, która forma zapisu jest właściwa:
a/ nie więcej niż 50% czy niewięcej niż 50%?
b/ nie mniej niż 50% czy niemniej niż 50%?
z poważaniem
Dzień dobry,
zgodnie z regułą 4.9.1. Zasad pisowni RJP prawidłowy jest zapis łączny, ponieważ są to przysłówki odprzymiotnikowe w stopniu wyższym.
Z wyrazami szacunku
Alina Naruszewicz-Duchlińska

Komentarze